Miras Hukuku Avukatlık Bürosu

Miras Hukuku

Miras Kanunları, vefat eden bir akrabanın mülkünden ne almaya hak kazandığını belirleyen kanun ve yönetmeliklerdir. Eş ve çocuklar gibi bazı akrabalar miras alma hakkına sahiptir ve vasiyetname şartlarına rağmen bunu bile yapabilir.

Çoğu durumda, yasa bir eşin tamamen iradesiz bırakılmasını yasaklar. Bütün topluluklar mülkiyet sistemine sahiptirler. Her bir eş, yazılı bir anlaşma olmadıkça, evlilik sırasında kazandıklarının yarısını otomatik olarak almaktadır.

Sonuç olarak, her iki eş de topluluk mülkünün yarı payını ve ayrı mülkünü ne isterse yapabilir. Antalya Miras Hukuku davalarınızda bizlere ulaşım sağlayabilir konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 Miras Hukuku Avukatı

Başka bir yerde, evlilik sırasında edinilen mülkün otomatik olarak her iki eşe ait olmasına dair bir kural bulunmamakla birlikte, Türkiye’de yaşayan bir eşe, ölen eşin mülkünün 1/3 ila ½ (yetkisine bağlı olarak) talep etme hakkı verir. kimsenin mirastan mahrum kalmaması için konu hakkında bilgi vermeniz ve bir avukata danışması oldukça önemlidir.
Bu irade şartlarından bağımsız olarak geçerlidir ve genellikle bunlara rağmen bu yasa hükümleri ancak hayatta kalan bir eş mahkemeye tüzüğü uyarınca hissesini talep ederse uygulanır. Daha az almaya itirazda bulunmazsa, irade onurlandırılır ve merhumun son istekleri talimatlara uygun olarak gerçekleştirilir.
Miras hukuku davalarında öncelikle detaylı bir şekilde inceleme yapıyoruz. Ardından merhum yakınlarına düşecek payı kişileri bilgilendirerek ilerliyor, konu hakkında detaylı bir şekilde yardımcı oluyoruz. Antalya Miras Huku Avukatlarımıza güvenebilirsiniz.

yargic-tokmak
sozlesme

Miras Davası

Çoğu devlet, çocuklara ebeveynlerinden miras alma hakkı tanınmamaktadır. Bununla birlikte, birkaç durumda çocuklar ölen ebeveynlerin mülklerinden bir pay talep etme hakkına sahip olabilirler. Çoğu devlet aynı zamanda yanlışlıkla dezavantajlara karşı korunacak yasalara sahiptir.

Diğer bir deyişle, bir çocuğun doğumundan önce bir vasiyetname ve mülkiyeti çocuğun kardeşlerine bırakırsa, ancak çocuğun doğumundan sonra isteğin asla revize edilmemesi durumunda, yasa, çocuğa belirli haklar vererek, ebeveynin en yeni çocuğu ihmal etme niyetinde olmadığını varsayar. Devralır.

Miras davaları oldukça ucu açık davalardır. Bu sebeple özel ekiplerin kurulması gerekmektedir. Antalya Miras Davaları Avukatları olarak davalarınız için özel oluşturduğumuz stratejiler ile sizlere yardımcı oluyoruz.

Miras Davası Avukatı

Bazı yargı bölgelerinde, bu yasalar sadece çocukları yönlendirmek için değil, aynı zamanda ölen bir kişinin torunlarına da uygulanabilir. Eğer biri bir çocuğu veya torunu ortadan kaldırmak istiyorsa, irade bu niyeti açıkça belirtmeli veya kurtulan iradesine karşı koymak için yasal bir temele sahip olabilir.

Miras Kanunları hakkında daha fazla bilgi için bizler ile iletişim halinde olabilirsiniz. Ayrıca bu yasaların karmaşık olması ve mal varlığı planlama alanlarıyla etkileşime girme şekilleri göz önüne alındığında bir vasiyetname hazırlamadan önce bir avukata danışmak mahkeme işlemleriyle miras almak veya hak talebinde bulunmak için başka dava açmak akıllıca olabilir.

Antalya Miras Davaları konusunda profesyonel hizmet sağlıyoruz. Emlak hukuku hakkında engin bilgilerimiz sayesinde özel avukatlarımıza başvuru yapabilirsiniz. Büromuza gelerek tarafımızdan destek alabilir hukuki danışmanlık işlemi gerçekleştirebiliriz.

icra-kagit