Kira ilişkisinden kaynaklanan her türlü alacağın tahsili

Kira ilişkisinden kaynaklanan her türlü alacağın tahsili

Kira Sözleşmelerinde, vatandaşların yaşadığı en büyük problem sağlıklı bir kira sözleşmesinin oluşturulamamasıdır. Bunun en önemli sebeplerinden biri kanunların sürekli değişmesidir.

Kira Sözleşmelerinin hazırlanması

Ülkemizde genellikle kira sözleşmeleri, kırtasiyelerden alınan hazır sözleşme metinleri üzerinden yapılmaktadır. Hal böyle olunca tarafların talepleri doğrultusunda hazırlanmamış olan kira sözleşmeleri kira süresince ve kira süresi sona erdikten sonra sorunlar yaratmaktadır. Ancak kira ilişkisinin mümkünse hukuki donanıma sahip ve işin ehli hukukçular kanalıyla kurulması doğacak mağduriyetlerin önüne geçilmesini sağlayacaktır. Kiralanan taşınmazın tahliyesi, ödenmemiş kiraların tahsili, taşınmaza verilen hasarların tespiti ve tazmini, kira artırımı, kiralananın bir başkasına devrinin engellenmesi, elektrik, su ve aidat borçlarının yarattığı sıkıntıların giderilmesi ancak profesyonel bir yardım ile mümkün olabilmektedir.

Büromuz kira sözleşmelerinin hazırlanmasına ve sonrasında yaşanacak sıkıntıların çözümüne ilişkin avukatlık hizmetleri vermektedir.

Çabukoğlu Avukatlık Bürosu Antalya
Av. Ceren Zorlu Çabukoğlu
Av. Mehmet Münir Çabukoğlu

Yorum Yok

Yorum Yap