Kira ilişkisinden kaynaklanan her türlü alacağın tahsili

Kira Sözleşmelerinde, vatandaşların yaşadığı en büyük problem sağlıklı bir kira sözleşmesinin oluşturulamamasıdır. Bunun en önemli sebeplerinden biri kanunların sürekli değişmesidir. Ülkemizde genellikle kira sözleşmeleri, kırtasiyelerden alınan hazır sözleşme metinleri üzerinden yapılmaktadır. Hal böyle olunca tarafların talepleri doğrultusunda hazırlanmamış olan kira sözleşmeleri kira süresince ve kira süresi sona erdikten sonra sorunlar yaratmaktadır. Ancak kira ilişkisinin mümkünse hukuki donanıma sahip ve işin ehli hukukçular kanalıyla kurulması doğacak mağduriyetlerin önüne geçilmesini sağlayacaktır.

Profesyonel yardım

Kiralanan taşınmazın tahliyesi, ödenmemiş kiraların tahsili, taşınmaza verilen hasarların tespiti ve tazmini, kira artırımı, kiralananın bir başkasına devrinin engellenmesi, elektrik, su ve aidat borçlarının yarattığı sıkıntıların giderilmesi ancak profesyonel bir yardım ile mümkün olabilmektedir.

Büromuz kira sözleşmelerinin hazırlanmasına ve sonrasında yaşanacak sıkıntıların çözümüne ilişkin avukatlık hizmetleri vermektedir.

Çabukoğlu Avukatlık Bürosu Antalya
Av. Ceren Zorlu Çabukoğlu
Av. Mehmet Münir Çabukoğlu

Geri Bildirim gönder...

Yorum Sayısı (1)

 • Avatar

  Şükrü kilic

  |

  Mrb.
  Birçok alım satım yapıyoruz.
  Örneğin bir projeden satış sözleşmesi incelemenizi rica etsek nasıl bir rakama anlaşabiliriz?

  Reply

Yorum Yaz