Engelliler Haftası

Engelliler Haftası

“Engelliler Haftası, 10 Mayıs ile 16 Mayıs arasında, Birleşmiş Milletler’e üye 156 ülkede aynı tarihlerde kutlanan özel haftadır.
Engelliler Haftası boyunca; engellilik sorunu, engelliliğin önlenmesi ve engellilerin eğitimi konusu üstünde durulur. Radyo ve televizyonda konu ile ilgili programlar yayınlanır. Okullarda her gün ayrı bir engellilik konusu işlenir.

Hukuk Büromuz olarak engelliler haftası olan bu haftada zihinsel yetersiz çocuklara yardım için canla başla çalışan çok özel bir vakıf olan ZİÇEV’i tanıtmak ve meleklere yardım eli uzatmak isteyenler için adres göstermek istedik.

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı olan ZİÇEV’in temel hedefi, Türkiye’de zihinsel yetersiz çocukların yeterli eğitim, rehabilitasyon ve bakım şartlarına kavuşabilmeleri için gerekli olanak ve ortamları yaratmak, meslek kazanmalarına yardımcı olmak, uzun vadede bu şartların kalıcılığını güvence altına almak ve kimsesiz zihinsel yetersizlere yaşamları boyu sahip çıkmaktır. Bu gaye ile birçok başarılı ilke imza atan ZİÇEV, hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerlemeye de devam etmektedir.

Siz de ZİÇEV’e katkıda bulunmak isterseniz aşağıdaki linke tıklayarak bağışlarınızı yapabilirsiniz:

http://www.zicev.org.tr/bagis-ve-yardimlar

ÇABUKOĞLU Hukuk Bürosu olarak; kalbinde engeli olmayan tüm canlıların ‘Engelliler Günü’nü kutlarız.”

Saygılar.

Yorum Yok

Yorum Yap