Av. Muhammed Buğra Üçhöyük

Av. Muhammed Buğra Üçhöyük

Çabukoğlu Avukatlık Bürosu avukatlarından Av. Mehmet Münir Çabukoğlu ve Av.Ceren Zorlu Çabukoğlu, bürolarında stajyer olarak görev alan ve stajını Çabukoğlu Avukatlık Bürosunda tamamlayan Muhammed Buğra Üçhöyük’ün ruhsat törenine katılarak Av. Muhammed Buğra Üçhöyük’e avukatlık cübbesini giydirdiler.

Avukatlık cübbesi giydirme adeti, avukatlar arasında ruhsat töreninde gerçekleşen geleneksel bir adettir. Stajyer eğitimini tamamlamış olan stajyer avukat, ruhsat töreninde avukatlık yeminini ettikten sonra stajını tamamladığı büroda bulunan usta avukat, stajyere avukatlık cübbesini giydirir.

Üçlü silsile

Mesleğe ilk adım atılan gün olan ruhsat töreninde stajyer, avukatlık yemini eder, cübbe giyer ve avukatlık ruhsat alır. Bu üçlü silsile, mesleği icra edebilmek için olmazsa olmazlardır. Ancak bu törenin en anlamlı yanı, usta-çırak ilişkisinin cübbenin giydirilişi ile vurgusudur. Usta avukat, yanında stajını tamamlamış stajyerine cübbesini giydirir. Böylece hem mesleğin ilk gününde yanında olmuş olur hem de daha sonrasında da yanında duracağını ifade etmiş olur.

Av. Muhammed Buğra Üçhöyük’e meslek hayatında başarılar dileriz.

Yorum Yok

Yorum Yap