Aile Hukuku Avukatlık Bürosu

 Aile Hukuku

Aile hukuku, diğerlerinin yanı sıra evlat edinme, boşanma ve çocuk velayeti gibi aile ilişkilerini içeren konulara odaklanan bir yasal uygulama alanıdır. Aile hukukunu uygulayan avukatlar, aile mahkemesi işlemlerinde veya ilgili müzakerelerde müvekkillerini temsil edebilir ve ayrıca mahkeme dilekçeleri veya mülk sözleşmeleri gibi önemli yasal belgeler hazırlayabilir.

Bazı aile hukuku avukatları evlat edinme, babalık, kurtuluş veya genellikle boşanmayla ilgili olmayan diğer konularda uzmanlaşmıştır. Devletler, yaş ve yasal kapasite ile boşanma ve diğer aile hukuku ile ilgili kural ve prosedürlerin yanı sıra evlilik için “makul resmi gereklilikleri” belirleme hakkına sahiptir.

Çabukoğlu Avukatlık bürosu olarak aile hukukunda uzmanlaşmış çalışanlarımız ile istediğiniz sonucu elde etmeniz için çalışıyoruz. Dilediğiniz zaman bizler ile iletişim kurarak aile hukuku hakkında bilgi alabilirsiniz.

sorunlu-esler

 Aile Davaları Bürosu

Aile hukuku, evliliği ve aileyi inceleyen çok çeşitli yasal davaları kapsamaktadır. Aile hukuku birçok başlık adı altında dava inceler.

 

Hukuk bürosu olarak aile hukuku konusunda kişinin yararına işlemler gerçekleştirilmektedir.

ANTALYA AİLE DAVALARI AVUKATI

7/24 İletişim0%
Ulaşımda Kolaylık0%
Birebir İlişki0%
ANTALYA’DA AİLE HUKUKU AVUKATI TUTMANIN BAŞLICA NEDENLERİ ŞUNLARDIR:
Boşanma
Çocukların velayeti / nafaka
Babalık
Evlat edinme / Koruyucu Bakım… daha birçok davayı kapsar.

 AİLE HUKUKU

Aile avukatı boşanma davalarında müvekkillerini ve boşanma ile ilgili diğer konuları temsil eder. Aile hukuku, bakım ve üreme hakları gibi konuları içeren nispeten geniş bir uygulama alanıdır. Aile hukuku meseleleri eve çok yakın çarptığından yanınızda güvenilir bir yasal uzmana sahip olmak sevdiklerinizin herhangi bir yasal işlem sırasında uygun şekilde temsil edilmesini ve korunmasını sağlamanıza yardımcı olabilir.

Bir aile hukuku avukatı tutmanın en yaygın nedenleri şunlardır:

Çocukların velayeti/Nafaka: Hem nezaret hem de desteği içeren mahkeme kararları ve uzlaşma anlaşmaları genellikle daha büyük boşanma davasında belirtilir, ancak şartlar değiştikçe tekrar gözden geçirilebilir. Örneğin, nafaka olmayan ebeveyni mali durum değiştikten sonra nafaka değiştirilebilir.

 Babalık: Çoğu durumda, babalık vakaları, yok sayılmış bir babanın nafaka ödemelerini güvence altına almak amacıyla anne tarafından yapılır. Ancak bazen biyolojik babalar çocuklarıyla ilişki kurmak için babalık başvurusunda bulunurlar. Babalık tipik olarak DNA testi ile belirlenir.

 Evlat edinme / Koruyucu Bakım: Evlat edinme, çocuğun evlat edinme türüne, devlet yasalarındaki değişikliklere ve diğer faktörlere göre farklılık gösteren karmaşık bir süreçtir. Bu nedenle, bir aile hukuk avukatı ile istişare önemlidir. Koruyucu ebeveynler bazen koruyucu çocuklarını evlat edinir, ancak koruyucu sürecin mutlaka yasal olarak temsil edilmesini gerektirmez.

Boşanma: Her ortak, bir mahkemeden kaçınmak için bir yerleşim planı tasarlamasında yardımcı olacak kendi avukatını işe alır. Boşanma avukatları tipik olarak evlilik mülklerini bölme, eş desteğini hesaplama ve çocuk nafakası, ziyaret ve destek için bir plan önerme (varsa) konusunda uzmandır.